Уапсен бегалец од затворот во Куманово

Маж од Богданци на возраст од 43 години бил уапсен во вечерните часови на 31 март, поради тоа што по него била распишана потерница за бегство од затвор.

Тој отслужувал казна во кумановскиот затвор. На први април, 40 минути по полноќ, бегалецот бил повторно вратен во затворот во Куманово.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе