Во Штип

Турски државјанин нападнал маж во неговиот дом

Турски државјанин нападнал штипјанец во неговиот дом, информира МВР.

„Полициски службеници од СВР вчера го лишиле од слобода 21-годишниот Ц.К. од Република Турција, со привремен престој во Штип, затоа што околу 15:00 часот физички го нападнал 45-годишниот А.П. во неговиот дом во Штип, нанесувајќи му тешки телесни повреди. За настанот бил известен Јавен обвинител, а Ц.К. бил приведен и задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“ информира полицијата.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе