Турчин со фалсификуван зелен картон приведен на Деве Баир

Вчера во 10 часот на граничниот премин „Деве Баир" приведено е лицето А.Ј.(58) од Република Турција, кој управувал товарно возило „Рено" со турски регистарски ознаки, поради сомнение за фалсификувана меѓународна зелена карта за осигурување од автоодговорност. 

Лицето, како што информира МВР, е предадено на полициски службеници на Полициска станица Крива Паланка. Се работи на расчистување на случајот.

 

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе