Поднесена кривична пријава

Тројца тетовци претепале сограѓанин

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.С.(25), А.Н.(26), двајцата од Тетово и Х.Е.(26) од с.Мала Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство".

„На 02.07.2020 година на ул.„114" во Тетово пријавените физички го нападнале А.Б.(28) од Тетово, при што еден од нив го удрил и со тврд предмет“, информираат од МВР.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе