Тројца тешко повредени во сообраќајка кај Тетово

На излезот од селото Радиовце кон Тетово вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу две возила „фолксваген“ при што тешко повреди добиле шоферите А.М. (30) од село Чегране и А.Ш. (21) од село Теново и сопатничката Н.С. (37).

Сите тројца веднаш биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување на лекарска помош.

На местото на настанот бил извршен увид од екипа од СВР-Тетово.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе