Тројца повредени во сообраќајка во Скопје

Три лица, од кое едното потешко биле повредени во сообраќајната незгода што се случила вчера околу пладне на улицата „Скупи“ во Скопје. 

Сообраќајна незгода, како што информира МВР, се случила  помеѓу патничко моторно возило „тојота корола“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Г.(56) од Скопје, и патничко моторно возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.Ј.(24) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничка од возилото „опел“ М.А.(57) од Скопје, на која и била укажана лкекарска помош во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди. 

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. 

 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе