Tројца Косовци претепани биле донесени во тетовската болница

Рано утрово во тетовската полиција било пријавено дека во клиничката болница во Тетово повредени се донесени К.Т. (38), Џ.Б. (49) и А.Д. (28) од Косово.

Според пријавеното тие со тврди предмети биле нападнати од повеќе лица во угостителски објект во село Горно Седларце. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе