Троен судир на автопатот „Мајка Тереза“, неколку лица тешко повредени

Вчера во 16.15 часот на автопатот „Мајка Тереза", во атарот на с.Буковиќ, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „фиат сеиченто" со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Д.(43) од с.Трубарево, скопско, патничко возило „фолксваген голф" со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.С.(26) од с.Ново Село, тетовско и товарно возило „пежо бипер" со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.Д.(44) од Скопје.

Во незгодата, тројцата возачи, како и сопатничката во товарното возило „пежо бипер“, Е.Р.(36) од Скопје, се здобиле со повреди. Ј.Д. и А.Д. се здобиле со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, додека  А.С. и Е.Р. се здобиле со телесни повреди и биле пренесени во Градската општа болница „8-ми Септември“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе