Триесет и двегодишен моторциклист загина во сообраќајка

Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајка што вчера се сличила во Скопје. Според информациите на МВР, тој починал на местото на несреќата.

„Вчера во 23,26 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Киро Глигоров" се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно моторно возило „Мерцедес" со српски национални ознаки со полуприколка управувано од А.К.(41) од Р.Србија, и мотоцикл „Кавасаки" со скопски регистарски ознаки управуван од М.П.(32) од с.Стајковци-скопско Во незгодата моторциклистот починал на местото на настанот", се вели во известувањето од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе