Три момчиња се степале во скопски Карпош

Изминатата ноќ во 02:20 часот во полициската станица Карпош било пријавено дека на ул. „Скупи“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка  помеѓу И.К.(29), А.М.(23) и Д.М.(29), сите од Скопје, информира МВР.

„Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, информираат од МВР.

Државата Бугарија ги исцрта своите позиции, а државата Македонија не. Сега сме во финалната фаза – за овие прашања да зборуваат партиските водачи – Заев, Мицкоски, а поретко нивните статисти – пратениците и претседателот на Републиката.

повеќе

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе