Полицијата ги приведе

Три момчиња од Трубарево претепале и ограбиле кавадарчанец

Три лица од скопско Трубарево денеска се приведени од полицијата поради основано сомнение дека физички нападнале и ограбиле 40-годишник од Кавадарци.

Во Полициска станица Гази Баба денеска биле приведени Е.Д.(19), Н.М.(23) и В.К.(19), сите од село Трубарево.

Лицата се приведени поради основано сомнение дека на местото викано Пуста кула, во населба Илинден, физички го нападнале Д.Ѓ.(40) од Кавадарци и му одзеле пари.

По комплетно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, информираат од МВР.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе