Три лица тешко повредени во сообраќајка во Скопје

Три лица се тешко повредени во сообраќајка во Скопје откако се судриле автомобил и товарно возило. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје

а 01.12.2020 во 14.20 часот било пријавено дека на ул.„Јустинијан Први" во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „дачиа сандеро", со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(45) од Скопје и товарно возило „пежо", со скопски регистарски ознаки, управувано од Ј.В.(39) од Скопје, во која бил удрен и пешакот М.С.К.(28) од Скопје - информираат од МВР.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „дачиа сандеро" А.Б.(60), а со телесни повреди се здобиле возачот И.Ј., сопатничка од истото возило М.Б.(49) и пешакот М.С.К., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза".

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе