Три лица се повредени во тешката сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Три лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа меѓу три возила што попладнево се случи на магистралниот пат Охрид – Ресен, во близина на планинскиот превој Буково.

Повредените се префрлени во Општата болница – Охрид и во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“. Полициски екипи вршат увид на местото на незгодата, поради што сообраќајот беше во прекин, а по 15 часот е нормализиран во двата правци, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе