Со нож прободен скопјанец во центарот на градот

Денес во 02.30 часот во СВР Скопје, Ф.Ј.(25) пријавил дека вчера околу 22.00 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од три лица, кои се обиделе да му одземат пари.

Според пријавеното, едно од лицата со остар предмет му нанело повреда на ногата. Се работи на расчистување на случајот.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе