Три лица повредени во сообраќајка кај Облешево

Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа што вчера во 17,50 часот се случи на магистралниот пат А3 Кочани - Штип, кај село Облешево.

Како што дознава МИА, во сообраќајната несреќа учествувале автобус и патничко возило. Повредените лица се пренесени во Медицинскиот центар Кочани.

Сообраќајот на магистралниот пат А3 Кочани - Штип кај село Облешево вчера беше во прекин, а возилата се пренасочуваа.

 

Според Законот за вработените во јавниот сектор, службениците можат да примаат подароци во вредност до 3000 денари годишно, што се смета за „пониска вредност“.

повеќе

Кинеското присуство во Македонија не треба да се преценува или стигматизира, туку да се искористи,

повеќе

Земјите од Западен Балкан се соочуваат со нов безбедносен предизвик: дерадикализација и реинтеграција на повратниците.

повеќе