Три лица повредени откако излетале од патот

МВР информира дека вчера во 09.50 часот се случила сообраќајна несреќа пред наплатната станица Миладиновци на автопатот Скопје-Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

„Патничко моторно возило "пежо" со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(52) од Скопје, излетало надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците Л.И.(77), Б.И.(81) и М.Д.(75) сите од Скопје, а со телесни повреди се здобила Б.Б. констатирани во Градската општа болница "8-ми Септември" и Градската општа болница "Св.Наум Охридски", информираат од МВР.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе