При судир на два автомобила

Три лица од Куманово повредени во сообраќајка

Вчера попладне на локалниот пат Куманово-село Горно Коњаре се случила тешка сообраќајна несреќа, во која биле повредени три лица од истото село. 

„Вчера околу 12.25 часот на локалниот пат Куманово-село Горно Коњаре, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес" со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(52) од Куманово, и патничко возило „пежо" со кумановски регистарски ознаки, управувано од А. Ф. (22) од с.Горно Коњаре-Куманово. По незгодата Г.Ј., А.Ф. и сопатничката во возилото ,„пежо" М. Ф. (41) биле пренесени во Ургентен центар-Куманово, каде им биле констатирани тешки телесни повреди“, стои во соопштението на МВР.

Увид на лице место извршила екипа од ПС за БПС-Куманово.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе