Три лица искасани од кучиња скитници

Нови три каснувања од кучиња скитници се пријавени вчера во Македонија.

Во 10:30 часот во Полициската станица Центар, 54-годишниот Д.Ѓ. од Скопје пријавил дека на 18.02.2019 година околу 12:00 часот на булевар „Гоце Делчев“ бил нападнат и каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.

Истиот ден во 16:00 часот во Полициската станица Аеродром, М.Ц.Ц.(48) од пријавила дека на 20.02.2019 година околу 15:00 часот на булевар „АСНОМ“ била нападната и касната од куче-скитник во пределот на десната рака.   

Вчера околу 16:30 часот во Полициската станица Неготино, С.М.(61) од Неготино пријавила дека на улица „Никола Карев“ во Неготино била нападната од неколку кучиња - скитници, при што била касната во пределот на нозете.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе