Тракторист во кумановско удрил во ѕид и починал на лице место

Вчера околу 15.40 часот на локален пат село Матејче, Општина Липково, кумановско, трактор „урсус“, без регистарски ознаки, управуван од Б.И.(56) од с.Матејче, удрил во ѕид и се превртел.

„Б.И. бил пренесен во Ургентен центар Куманово, каде од лекар била констатирана смрт“, велат од полицијата.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе