Тракторист тешко повреден во прилепско

Во полициската станица Прилеп било пријавено дека во атарот на село Мало Коњари, прилепско, вчера утрината М.Д.(79) од село Мало Коњари, паднал од трактор и се здобил со тешки телесни повреди.

„Тој бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од полициската станица Прилеп.

Оваа администрација нема намера Скопје во догледна иднина да стане одржлив зелен град и тоа е јасно одразено во буџетот за 2020 година.

повеќе

Излегува дека само Македонците на овој свет се должни пред сè да се грижат за правата на сите други луѓе и на крајот да размислуваат (но само да размислуваат) за себе.

повеќе

Интернационалистички, универзалистички и солидарен пристап е единствениот начин да се надмине еколошката и климатска криза, во регионот и пошироко.

повеќе