Тракторист тешко повреден во Драчево

Шеесет и четиригодишен тракторист од Скопје е тешко повреден откако изгубил контрола и илетал од патот. Известен е јавен обвинител, а увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Вчера во 13.00 часот во Скопје на пат Драчево - Планинарски дом „Караџица", трактор „стеелс" со скопски регистарски ознаки, управуван од К.М.(64) од Скопје изгубил контрола и излетал од патот. По несреќата К.М. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза" каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди, велат од МВР.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе