Тракторист тешко повреден во Драчево

Шеесет и четиригодишен тракторист од Скопје е тешко повреден откако изгубил контрола и илетал од патот. Известен е јавен обвинител, а увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Вчера во 13.00 часот во Скопје на пат Драчево - Планинарски дом „Караџица", трактор „стеелс" со скопски регистарски ознаки, управуван од К.М.(64) од Скопје изгубил контрола и излетал од патот. По несреќата К.М. бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза" каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди, велат од МВР.

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе