Тракторист тешко повреден откако се превртел и паднал во дол

Тракторист е тешко повреден откако се превртел на шумски пат. Според МВР, се работи за лице на возраст од 31 година. 

Вчера во 07.30 часот било пријавено дека на шумски пат викан „Безгаштовски пат", помеѓу Струмица и Берово, на планината Огражден, С.В.(31) од с.Бориево, управувајќи трактор со приколка, се излизгал од патот и паднал во дол.

С.В. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе