Доцна вечерва

Трагична сообраќајка на „Првомајска”, загинаа две момчиња

Две момчиња на возраст меѓу 20 и 30 години загинале доцна вечерва во тешката сообраќајна несреќа што се случила на улицата „Првомајска” кон Драчево. 

Порталот А1он јави дека по директниот судир на двете возила сообраќајот бил блокиран, а на местото на несреќата се собрани и роднини на загинатите. 

Несреќата се случила во близина на салонот за мебел на „Мебел-Ви“ во правец кон населбата Драчево, а според информациите во медиумите, момчињата биле сами во автомобилите „пежо” и „голф 5”. 

На местото на несреќата се врши увид по што полицијата ќе излезе со дополнителни информации.

 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе