Товарно возило опожарено во Прилеп

Товарно возило кое било паркирано во двор вчера вечер било опожарено во Прилеп. Повредени лица од пожарот нема, а на местото бил извршен увид. 

Спорд пријавеното, синоќа во 22.50 часот во Полициската станица Прилеп, од Територијалната противпожарна единица Прилеп било пријавено дека на ул.„Марагара" во Прилеп било опожарено товарно возило „мерцедес", со ресенски регистарски ознаки, сопственост на З.Б. од Прилеп, а паркирано во дворното место од куќата на Г.С.

 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе