Тетовец вршел јавен превоз без лиценца

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Е.(62) од с.Добарце, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца".

На 04.02.2022 на ул.„Илинденска" во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола на патничко возило комбе „форд", управувано од пријавениот, при што утврдиле дека врши јавен превоз на патници без соодветни документи.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе