Тетовец украл пари од спортска обложувалница, за половина час полицијата го приведе

Вчера попладне во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Л.Х.(20) од Тетово, кој половина час пред тоа во спортска обложувалница на ул.„113“ во Тетово со употреба на сила одзел пари.

Тој бил приведен во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен соодветен поднесок. 

 

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе