Тетовец со секира му се заканувал на својот внук

Тетовец бил уапсен откако на својот внук му се заканувал со секира, информира МВР.

„Синоќа во 00:25 часот во  Тетово од полициски службеници бил лишен од слобода 62-годишниот И.И. од Тетово , поради тоа што на 14.12.2019 во 23:10 часот, А.И од Тетово пријавил дека во неговата куќа на ул. „Јане Сандански“ дошол неговиот чичко И.И со секира упатувајќи му закани по неговиот живот. При обид да биде легитимиран од полициски службеници истиот одбивал и ги омаловажувал полициските службеници. За настанот е известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти полицијата.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе