Тетовец намамил на полови дејствија малолетничка од Косово

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 17.00 часот, во тетовско Теарце, го лишиле од слобода 27-годишниот М.А. од ова село, поради сомнение дека извршил „намамување на обљуба или на други полови дејствија на дете кое не наполнило 14 години".

Станува збор за малолетничка од соседно Косово, а делото, според пријавеното, било извршено преку социјални мрежи.

Случајот се расчистува и документира, по што против М.А. ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе