Тетовец избодел сограѓанин, при приведувањето нападнал и полицаец

Вчера околу 22 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска", по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на Р.А.(28) од Тетово.

Р.А. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош.

При приведувањето Е.А., дал отпор и физички нападнал полициски службеник.

Е.А. е задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

Рециклирањето можеби ни се чини како спас за природата, но најчесто е спасение само за нашата (валкана) совест.

повеќе

Културата на победништво од нашите епски и херојски денови тотално ги уназади овие општества во 20 век, вели Миљенко Јерговиќ во интервју за Бука.

повеќе

Запрашајте се, о, вие, бездарници анационални што направивте!

повеќе