Тетовчанка изгубила контрола над „аудито“ и удрила во дрво

„Вчера околу 12.20 часот на регионалниот пат Јажинце-Тетово, во с.Глоѓи, патничко возило „ауди" со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Р(.29) од Тетово, изгубило контрола, излетало од коловоз и удрило во дрво. А.Р. се здобила со повреди и била пренесена во клиничката болница во Тетово каде и била укажана помош и била задржана на лекување“, информираат од МВР.

Увид извршила екипа од СВР Тетово, информираат од МВР.

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе