Тешко повредени пешак и возач на мотоцикл

Вчера во Скопје тешко е повредено едно лице кога во него удрил камион. Во судир на автомобил и мотоцикл тешко е повреден возачот на мотоциклот. 

МВР информира дека вчера кај бензинска пумпа на улицата „15. корпус", товарно возило „ман", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.В.(29) од Скопје удрило во пешак А.К.(56) од Скопје. Во несреќата А.К. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември".

На улицата „Борис Трајковски" се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел", управувано од С.М.(47) од Скопје и мотоцикл „кавасаки", управуван од М.Н.(23) од Скопје, двете со скопски регистарски ознаки. Во несреќата М.Н. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза". Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Скопје, соопшти МВР.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе