Сообраќајка во скопски Илинден

Тешко повредена жена откако во неа удрил „мерцедес“

39-годишна жена е тешко повредена откао во неа удрил возач со „мерцедес“ во наслебата Илинден во Скопје. 

Во текот на вчерашниот ден во 15.00 часот во населба Илинден, скопско, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(30) од село Јурумлери, скопско, удрило во пешакот Н.Х.С.(39) од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Х.С., по што била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Се затвораат цркви, но се отвораат кладилници.

повеќе

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе