Tешко повредена 20-годишна девојка во сообраќајка во Струмица

В.Б. (20) од Русиново вчера беше тешко повредена откако во неа удри патничко возило „нисан“ на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „4 Јули“ во Струмица. Возилото било управувано од 18-годишникот И.Ч. од Струмица.

В.Б. добила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.
 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе