Тешко повреден во сообраќајка во Скопје

На булеварот „Јане Сандански“ во Скопје во сообраќајна нерсеќа тешко е повреден К.Р. (26) кој управувал со мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки.

Во мопедот удрило патничко возило „мини купер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.А. (43) од Скопје.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

 

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе