Тешко повреден велосипедист

А.М. (71) бил тешко повреден вчера на крстосницата од улиците „Живко Фирфов" и „Коперникова" во Скопје откако во него удрило патничко возило „пежо 206" управувано од А.З. (49) од Скопје.

А.М. бил на велосипед по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Во Македонија само 1% од младите професионално се занимаваат со спорт, 7% спортуваат аматерски, додека 42% спортуваат рекреативно или практикуваат физичка активност во вид на хоби и рекреација.

повеќе

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе