Тешко повреден тракторист во Тетовско, паднал во бездна

Х.М. (43) од селото Долно Палчиште бил тешко повреден откако со трактор излетал од патот и паднал во бездна. 

Вчера попладне во во СВР Тетово, Х.М.(20) од с.Долно Палчиште, тетовско пријавил дека во 14.30 часот на локален пат с.Новак-с.Јеловјане, тетовско, трактор марка “ИМТ 540“, без регистарски ознаки, управуван од Х.М.(43) од с. Долно Палчиште излетал од патот и паднал во бездна длабока околу 30 метри, при што во незгодата возачот на тракторот се здобил со тешки телесни повреди. 

Трактористот со на итна медицинска помош е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово

 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе