Тешко повреден тракторист

На регионалниот пат Радовиш-Конче кај село Дедино Л.К.(62) управувајќи трактор излетал надвор од коловозот и удрил во потпорен ѕид од влез на куќа.

Во незгодата возачот на тракторот добил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица Радовиш.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе