Тешко повреден тракторист

Вчера на излезот на Берово, на местото викано Клепало, З.П. (46) од Будинарци управувајќи трактор, изгубил контрола и се превртел.

Во незгодата, З.П. добил тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничкиот центар Штип за укажување на лекарска помош. Увид бил извршен.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе