Тешко повреден сопатник во сообраќајка на патот Делчево-Штип

Едно лице потешко, а едно е полесно повредено во сообраќајката што се сличила вчера на магистралниот пат Делчево-Штип, во близина на Подлошка крстосница. 

Сообраќајната незгода, како што информира МВР, се случила помеѓу патничко моторно возило „сеат“ со светиниколски регистарски ознаки управувано од В.Н.(42) од с.Амзабегово, патничко моторно возило „опел астра“ со штипски регистарски ознаки управувано од Д.Д.(35) од с.Стар Караорман, патничко моторно возило „туран“ со струмички регистарски ознаки управувано од Д.Ј.(66) од Виница и патничко моторно возило „туран“ со кочански регистарски ознаки управувано од Б.А.(51) од Кочани. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото „сеат“ П.Н., а со телесни повреди се здобил возачот Б.А. по што биле пренесени во ЈЗУ Кочани за укажување на лекарска помош. 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани. 

                                          

 

ЕУ покажа дека не е во состојба да ги исполни ветувањата дадени пред скоро две децении во Солун и одлучи веќе да не се преправа.

повеќе

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе