МВР

Тешко повреден работник во Скопје

 Работник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди додека изведувал градежни работи за фирма во населбата Илинден, соопшти МВР.

„Вчера во 13:37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза" со тешки телесни повреди бил донесен В.С.(59) од Скопје“, посочуваат од МВР.

Според пријавеното, тој се повредил додека извeдувал градежни работи за фирма во н.Илинден во Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе