Тешко повреден работник во Дрисла

Со тешки телесни повреди вчера во „Дрисла" се здобил 45-годишниот Б.Л. од селото Морани, додека извршувал работни задачи во јавното комунално претпријатие.

Од Министерството за внатрешни работи денеска соопштија дека полициски службеници од СВР Скопје излегле на увид на местото на настанот.

Повредениот е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза". 

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе