Тешко повреден пешак во Велес

Автомобил „фиат пунто“, со велешки регистарски ознаки, управувано Н.Д.(67) од Велес вчера удрил во пешакот П.Б.(86) од Велес.

Несреќата се случила на ул.„Борис Трајковски“ во Велес.

„Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Време е за коренити промени на економскиот систем во Хрватска.

повеќе

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе