Тешко повреден пешак во Велес

Автомобил „фиат пунто“, со велешки регистарски ознаки, управувано Н.Д.(67) од Велес вчера удрил во пешакот П.Б.(86) од Велес.

Несреќата се случила на ул.„Борис Трајковски“ во Велес.

„Во незгодата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Велес за укажување на лекарска помош“, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе