Teшко повреден пешак во Тетовско

Вчера во 17:10 часот на регионалниот пат Тетово – село Пирок, поточно во село Голема Речица, Р.Е.(45) од село Мала Речица, тетовско, управувајќи патничко моторно возило „Сеат Леон" со тетовски регистарски ознаки удрил во пешакот А.А.(73) од село Голема Речица.

По незгодата, пешакот А.А. бил пренесен во Клиничка болница Тетово и по укажана лекарска помош бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот.

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе