Teшко повреден пешак во Тетово

Во Тетово на улицата „Маршал Тито" возило „фолксваген голф", со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.О. (27) од скопско Дворце, удрило во 26-годишниот пешак Х.Ф. од Тетово.

Во несреќата, пешакот добил тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

 

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе