Тешко повреден пешак во Тетово

 Попладнево на булеварот „Маршал Тито“ во Тетово тешко е повреден пешак кој поради сериозните повреди бил пренесен на клиниките во Скопје.

Во пешакот удрило патничко возило „ланчија“ управувано од 33 годишник од селото Глоѓи.

Увид во несреќата изврши екипа на СВР Тетово.

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои никако не би можело да се рече дека се засновани на прецизни анализи и предвидувања на надлежните институции во државата, со кои располагаме, НБРСМ и МФ.

повеќе

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе