МВР билтен

Тешко повреден пешак во сообраќајка во Скопје

55-годишен пешак е тешко повреден откако бил удрен од 30-годишен возач на „рено“. 

Вчера во 07.45 часот на крстосница од ул.„Боснa и Херцеговина“ и сервисна улица во Скопје, патничко моторно возило „рено клио“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Е.(30) од Скопје, удрило во пешакот Љ.Н.(55) од Скопје.

Во незгодата, пешакот М.Е. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен  во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. 

Се затвораат цркви, но се отвораат кладилници.

повеќе

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе