Тешко повреден пешак во Скопје

На улицата „Кирил и Методиј" во Скопје, патничко моторно возило „ауди 3" со скопски регистарски ознаки, управувано од М.К. (44) од Скопје, удрило во пешакот М.И. (74) од Кратово.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.        

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе