Тешко повреден пешак во Штип

На улицата „Лески" во Штип патничко возило „голф", со штипски регистарски ознаки, управувано од Т.А. (57), удрило во пешакот В.Д. (75) од истиот град.

Во незгодата В.Д. добила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Штип.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе